askerlik dokuz aya düşer mi

Askerlik 9 Aya Düşüyor

Firma Haberleri

Yeni askerlik sistemi için geçtiğimiz günlerde aktif şekilde çalışmalar yürütüldüğünü söyleyebiliriz. Bu nedenle askerlik 9 aya düşecek mi şeklinde sorulara olan kişilere yakın zamanda hükümet kanalından tatmin edici yanıtların verileceğini düşünmekteyiz. Konu açısından şunu belirtmek gerekir ki eğer yeni sistem kabul edilirse askerlik herkes için 9 ay olacaktır. Bu sayede kısa ya da uzun dönem fark etmeksizin herkesin askerliğini dokuz ay olacak şekilde yapacağını eklemeliyiz.

Eski sisteme göre lisans eğitimini tamamlayanların 6 ay olacak şekilde askerlik yapmasına olanak tanınıyordu. Bu şekilde askerlik yapanların 12 ay askerlik yapanlar arasında pek hoş karşılanmadığını da söylemek gerekir. Devlet bu sıkıntıyı çözebilmek ve herkesin durumunu eşitleyebilmek adına askerlik dokuz aya düşer mi diye merak edilen yeni sistemi hayata geçirmeye hazırlanmaktadır. Bu sayede tek tip askerlik amaçlanmaktadır. Bu sayede askerler arasında süre ayrımı kalmamış olacaktır.

Yeni sistemde askerlik süresinin 3+6 ay şeklinde bölüneceği de konuşulmaktadır. Haberlerini www.askerlikplatformu.com sitemizden alabileceğini yeni sistemde 3 aylık mecburi olarak askeri eğitim alınacaktır. Kalan 6 aylık bölüm ise belli bir bedel karşılığında devlet tarafından yapılmış sayılacaktır. Bu konuda henüz detaylı bir düzenleme yapılmamıştır ancak bu da düşünülenler arasındadır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir