20 lik diş ameliyatı

Diş Ağrılarına Son

Firma Haberleri

Ağız sağlığı açısından önemi az olan 20 lik diş, 17 yaşından sonra çıkmaya başlayan azılardır. Toplamda 4 tane olan 20 lik dişlerin çene yapısını ve diğer dişlerin dizilişini etkilemesinden dolayı ciddi sorunlara neden olduğunu söyleyebiliriz. Ağrı ya da başka bir sorun yaratmadığı sürece 20 lik dişlere herhangi bir operasyon yapmıyoruz.

Genelde ağrı şikâyeti ile kliniğimize gelen hastalarımız 20 lik diş çekimi yaptırmak istiyorlar. Ancak öncelikle genel bir tarama yapıyoruz ve 20 lik dişlerin diğer dişlere etkisi olup olmadığını inceliyoruz. Yaptığımız analizler sonrasında dişin çekilmesine karar verildiği zaman operasyon gününü belirliyoruz ve en ufak acı hissedilmemesi için anestezi yöntemi uyguluyoruz.

Genelde gömülü bir yapıya sahip olan 20 lik dişlerin normal diş çekimi yöntemi ile çekilmesi bazen mümkün olamayabiliyor. Bu durumda 20 lik diş ameliyatı yapmak durumunda kalıyoruz. Önce üst 20 lik dişlerin çekilmesi ve sonrasında alt 20 lik dişlerin çekilmesi için ameliyat işlemleri yürütülmektedir. Hijyenik ortamlarda yapılan ameliyat sonrasında birkaç gün içerisinde normal hayatınıza dönebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir